Położna z Auschwitz – Magda Knedler

Położna z Auschwitz – Magda Knedler

Magda Knedler304 STRON
Twoja ocena: 0
0 0
what going on?

Gdzie pobrać ebook Położna z Auschwitz Magda Knedler pdf epub mobi?

Najnowsza książka Magdy Knedler ebook Położna z Auschwitz opowiada historię Stanisławy Leszczyńskiej. Położna z Auschwitz to niesamowita powieść, która przybliża czytelnikom los tej niezwykłej kobiety. Jeśli nie słyszałeś o polskiej kobiecie, nazwanej przez więźniów obozu koncentracyjnego Matką, ponownie odkryjesz, że życie pisze scenariusze, o których żaden autor nie ma pojęcia. Stanisława Leszczyńska urodziła się i większość życia spędziła w Łodzi. Jako młoda dziewczyna mieszkała w Rio de Janeiro przez prawie dwa lata. Dorosła kobieta miała szczęście jako matka i żona, ale szukała swojego powołania. Znalazła ją jako położną. W kwietniu 1943 r. Stanisławę przywieziono do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, gdzie znajdowali się seryjni mordercy. Tam stała się legendą zwykłej kobiety, której los zainspirowała książka Położna z Auschwitz. Pracowała w niezwykle trudnych warunkach i pomogła urodzić tysiące dzieci. Pomimo braku podstawowego wyposażenia i brudu, żadna kobieta ani dziecko nie zmarło na rękach mamy.

O czym jest ta historia?

Główna historia ma miejsce od sierpnia 1944 r. Do lutego 1945 r. Magda Knedler przedstawia bohaterkę powieści z różnych perspektyw. Czytelnicy mogą poznać historię matki z ust samej Leszczyńskiej i jednego z więźniów, którzy widzieli jej pracę i oglądali ją oczami Josefa Mengele. Ponadto historie z życia obozowego kobiety przeplatają się z retrospekcjami, które wprowadzają czytelnika w młodość. Dzięki temu poznajemy postać Stanisławy Leszczyńskiej całkowicie przed przyjazdem do Auschwitz-Birkenau i podczas jej pobytu w obozie koncentracyjnym. Z kart powieści ebook Położna z Auschwitz wyłania się niezwykła postać. Autor powieści pokazuje nam niezwykle religijną osobę, która nigdy się nie poddaje i nigdy nie traci nadziei w sensie swojej pracy. Leszczyńska wykazuje wielką determinację, ale także odwagę. Nieustannie odmawia posłuszeństwa rozkazowi zabijania nowonarodzonych dzieci i szuka w człowieku pozostałości ludzkości. Wciąż próbuje złamać kobietę, nie mogąc uwierzyć, że ktoś mu się sprzeciwia.

Książka pełna magii

Książka położnej z Auschwitz jest bardzo uzależniająca. Napisany prostym i przystępnym językiem jest tematem tak trudnym, że czasami nie można uwierzyć w słowa, które czytasz. Czy ktoś naprawdę mógłby działać tak brutalnie? Czy życie ludzkie w obozie śmierci naprawdę nie miało żadnej wartości? Powieść Magdy Knedler pozwala czytelnikom pomyśleć między innymi o poświęceniu Stanisławy Leszczyńskiej. Czy warto walczyć o życie dziecka, które musi go opuścić kilka chwil po przybyciu na ten świat? Zdjęcie Matki pojawia się na stronach ebooka Położna z Auschwitz, która nigdy w to nie wątpiła. Walczyła o każdego malucha tak długo, jak tylko mogła. Wiele dzieci nie mogło uratować, ale dzięki heroicznej pracy niektóre dzieci i ich matki przeżyły. Warto zacytować słowa z Talmudu: „Kto ratuje życie – ratuje cały świat”, które wydają się być najlepszym podsumowaniem działań Stanisławy Leszczyńskiej.

PDF - CZYTAJ ONLINE

Położna z Auschwitz – Magda Knedler

ładowanie ebooka...

Położna z Auschwitz – Magda Knedler


darmowe ebooki i audiobooki ddownload pobierz

Strona 1 >>0% przeczytania

Udostępniono0

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Dwa psy przeżyły – Piotr Szmidt

Dodaj opinię

Imię/Nick *
Wyświetlana nazwa
Email *
Twój adres email nie zostanie opoblikowany
Strona