The Turn of the Screw – Henry James

The Turn of the Screw – Henry James

Henry James42 STRON
Twoja ocena: 0
0 0
what going on?

Gdzie pobrać ebok The Turn of the Screw pdf epub mobi?

The Turn of the Screw ebook to powieść grozy Henry’ego Jamesa z 1898 roku, która po raz pierwszy ukazała się w serii w Colliers Weekly Magazine. W październiku 1898 roku ukazał się w książce The Two Magics, wydanej przez Macmillana w Nowym Jorku. Powieść ta koncentruje się na guwernantce, która opiekuje się dwójką dzieci w zacisznej posesji. Kobieta żyje w przekonaniu, że ​​miejsce to będzie nawiedzone. Jednak Siostra Słońca. Siedem sióstr to wspaniały ebook. W wieku po jego opublikowaniu Zwrot śruby stał się kamieniem węgielnym naukowców, którzy przyjęli Nową Krytykę. Powieść miała różne interpretacje, które często się wykluczają. Wielu krytyków próbowało ustalić dokładną naturę zła sugerowanego przez historię. Niestety inni twierdzili jednak, że błyskotliwość powieści wynika z jej zdolności do tworzenia intymnego poczucia zamieszania, czyli budowania napięcia. Ta książka to prawdziwy hit tego roku.

Nowela z XX wieku

Nowela The Turn of the Screw ebook była kilkakrotnie adaptowana w radiu, filmie, scenie i telewizji, w tym na Broadwayu z 1950 roku, filmie The Innocents z 1961 roku i nowoczesnej adaptacji z 2020 roku pod nazwą The Turning. W Wigilię Bożego Narodzenia bezimienny narrator słucha Douglasa -swojego przyjaciela. Douglas czytał manuskrypt byłej guwernantki, którą Douglas rzekomo znał. Manuskrypt opowiada o tym, jak młoda guwernantka jest wynajmowana przez mężczyznę, który stał się odpowiedzialny za swojego młodego siostrzeńca i siostrzenicę po śmierci rodziców. Mieszka głównie w Londynie, ale ma też wiejski dom, Bly. Nie interesuje się wychowaniem dzieci. Chłopiec Miles uczęszcza do szkoły z internatem, a jego młodsza siostra Flora mieszka w letnim domku w Essex. Obecnie opiekuje się nią pani Grose, czyli gospodyni domowa. Wujek Milesa i Flory, nowy pracodawca guwernantki, ponosi pełną odpowiedzialność za dzieci. Wyraźnie oświadcza, że ​​nie powinna zawracać mu głowy komunikacją jakiegokolwiek rodzaju.

Książka do poduszki

Natomiast Miles wkrótce wraca ze szkoły na lato, wkrótce po otrzymaniu listu od dyrektora z informacją, że go wydalono. Miles nigdy nie mówi o tej sprawie i niestety guwernantka waha się poruszyć sprawę. Niestety obawia się, że kryje się za tym straszna tajemnica, ponieważ urocza chłopiec zachwyca się, czyli wprowadza w zachwyt. Wkrótce guwernantka posesji zaczyna widzieć postaci mężczyzny i kobiety, których nie rozpoznaje. Te postacie przychodzą i odchodzą do woli, nigdy inni członkowie rodziny nie są w stanie ich zobaczyć. Niestety dowiaduje się od pani Grose, że poprzedniczka guwernantki, że pracownicy mieli bliski związek. Przed śmiercią Jessel i Quint spędzili większość czasu z Florą i Miles. Niestety fakt ten ma ponure znaczenie dla obecnej guwernantki, ponieważ myśli, że ​​dwoje dzieci jest potajemnie świadome obecności duchów.

 

PDF - CZYTAJ ONLINE

The Turn of the Screw – Henry James

ładowanie ebooka...

The Turn of the Screw – Henry James


darmowe ebooki i audiobooki ddownload pobierz

Strona 1 >>0% przeczytania

Udostępniono0

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Dodaj opinię

Imię/Nick *
Wyświetlana nazwa
Email *
Twój adres email nie zostanie opoblikowany
Strona