Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów

Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów

Deborah Feldman374 STRON
Twoja ocena: 0
0 0
what going on?

Gdzie pobrać ebook Unorthodox Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów Deborah Feldman pdf epub mobi?

Od czasu do czasu modne stają się książki o ucieczce z zamkniętych społeczności lub otoczenia. Taka też jest książka ebook Unorthodox Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów. W przeszłości popularne były wspomnienia o ludziach, którzy opuścili sektę, a potem moda dla nich ograniczała się do scjentologów, a w ostatnich latach praca skupiła się na życiu w krajach muzułmańskich i ucieczce przed mężami arabskimi lub ich reżimami, bestsellerami. Deborah stwierdziła, że jest już o krok za daleko. Nadszedł czas, aby uwolnić się od ortodoksyjnej rodziny żydowskiej, która dobrze pasuje do tej tradycji. I choć jest to powieść bardziej kobieca niż męska, nie tylko przedstawiciele płci pięknej znajdą coś dla siebie.

Poznaj Deborah, nastolatkę, która mieszka w Nowym Jorku. Co może poczekać w tym jednym z największych i najbardziej znanych miast na świecie, domach otwartych i pełnych możliwości? Wielu, ale nikt nie spodziewałby się prawdziwego domowego więzienia. Deborah pochodzi z rodziny chasydzkiej, nie spotyka żadnych rówieśników, nie czyta książek, nie chodzi do kina, nie potrafi nawet mówić po angielsku. Religia prawosławna, tradycja, która jest prawdziwym piekłem, zmusza ją do małżeństwa i nagle wkracza w dorosłe życie. Czy potrafisz wytrzymać długo w tym koszmarze?

Powieść oparta na faktach

Ebook Unorthodox Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów Napisane przez samą Deborah. Powieść pamięci, ale także reprezentacji, która pokazuje prawdę o ortodoksyjnych Żydach. Naprawdę niewygodne, brutalne, szokujące dla wielu czytelników, ale warte poznania. Nie dotyczy to wszystkich, zwłaszcza że trudno nie sprawiać wrażenia, że ​​po wydarzeniach II wojny światowej źle jest mówić źle o Żydach, bez względu na to, co zrobili, jeśli nie używasz antysemityzmu etykieta chce zawiesić. Deborah mówi jednak, jak to jest, nie martwiąc się, czy brzmi źle, czy dobrze. Twoja książka może być dla wielu niewygodna, ale jest cenna. A jak to jest napisane?

Proste, ale przyzwoite. To nie jest dosłownie wzniosła praca, która smakuje dobrze, nie jest nudna, dobrze obsłużona non-fiction. Dla zainteresowanych tematem będzie to interesująca i satysfakcjonująca podróż do świata samotnej dziewczyny. Ona w wieku kilkunastu lat nie miała nawet podstawowego zrozumienia, w jaki sposób zmieni się jej ciało i co zrobi zrobić po spodziewanym małżeństwie. Dziewczyna, która zdecydowała się o nią walczyć i – jak można sobie wyobrazić, odkąd wydała książkę – odniosła sukces. Ale musisz odkryć ścieżkę, którą obrałeś.

Serial na Netflixie

Nie znam Netflixa, ani nie oglądam seriali online. Sięgnąłem po książkę ebook Unorthodox Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów,  ponieważ lubię prawdziwe historie z życia, ale po pierwszym rozdziale odłożyłem ją na dłużej. Wczoraj dotarłem ponownie, przyszedłem do szkolnej bohaterki i … przełożyłem ją dzisiaj, kiedy skończyłem! Zaplanowane zajęcia musiały czekać – nie mogłem się oderwać! Czytając to, musiałem dowiedzieć się, że to się dzisiaj dzieje, autor urodził się w 1986 roku! Wiem, że istnieją środowiska, które pozostają w ich kulturze, ale jest to szczególnie prawdziwe w przypadku starszego pokolenia.

Młodzi ludzie mają kontakt ze społecznością lokalną za pośrednictwem szkoły. Ale być tak odciętym od rzeczywistości? Bez telewizji, bez radia, bez Internetu – bez informacji o współczesnym świecie? Istnieje tylko kilka sekt, które odrzucają tak radykalnie nowoczesną technikę. Nadmierna demokracja w Stanach Zjednoczonych doprowadziła do takich nadużyć, że w szkole chasydzkiej praktycznie dziewczęta nie mówią po angielsku, nie mówiąc już o edukacji seksualnej. Nie dziwię się, że ukryła swój kierunek studiów przed mężem. JA.

PDF - CZYTAJ ONLINE

Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów

ładowanie ebooka...

Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów


darmowe ebooki i audiobooki ddownload pobierz

Strona 1 >>0% przeczytania

Udostępniono0

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Seryjni mordercy – Michelle Kaminsky
Friends. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach

Dodaj opinię

Imię/Nick *
Wyświetlana nazwa
Email *
Twój adres email nie zostanie opoblikowany
Strona