W górach szaleństwa – H.P. Lovecraft

W górach szaleństwa – H.P. Lovecraft

H.P. Lovecraft164 STRON
Twoja ocena: 0
0 0
what going on?

Gdzie pobrać ebook W górach szaleństwa Howard Lovecraft pdf epub mobi?

Lovecraft napisał powieść W górach szaleństwa ebook w 1931 roku i jest jednogłośnie uważany za najbardziej ambitny w swojej twórczości literackiej. Poznajemy historię wyprawy na Antarktydę oczami Williama Dyera, chociaż jego nazwiska nie można znaleźć w tym raporcie. Wpada w inną horror – „cienie zza świata”. Opis samej wyprawy zachwyca biegłością w tworzeniu „zimnych” obrazów, które prowadzą do finału naprawdę ekscytujących i okropnych. Kolejną atrakcją naszego wydania są ilustracje – kultowe rysunki Howarda V. Browna z podstawowego druku tej powieści w amerykańskich „Niesamowitych historiach” od lutego do kwietnia 1936 roku. Warto przeczytać także książkę I still belive: Memoir, która zainteresuje Cię tak samo jak ebook Lovecrafta.

Kim jest ten pisarz?

Howard Phillips Lovecraft to bez wątpienia świetny pisarz, który wie, czy na zawsze, czy nie. Napisał W górach szaleństwa ebook i wiele innych pozycji. Taki opis wskazywałby, że amerykański autor, który specjalizuje się w dziwnym nurcie fikcji, miał tajemnicę nieśmiertelności. Może to nie zabrzmieć zbyt przekonująco, ale także odnosi się do jego literackiego dziedzictwa – trwale, niezwykle inspirującego. Powinniśmy również złożyć hołd tłumaczom. Przyznaję, że moje umiejętności językowe nie pozwoliły mi poznać oryginalnej pracy Lovecrafta, ale kiedy zobaczymy, co zrobili, możemy sobie wyobrazić, jak wspaniałe są te prace. Niestety wielu kwestii nie doceniono za życia autora. Oczywiście nie są to jedyni tłumacze, którzy zobowiązali się do pracy z tekstami Lovecrafta. Mimo tego ich tłumaczenia znajdują się w omawianej książce.

Co oznacza tytuł książki?

Tytułowy klejnot to W górach szaleństwa ebook, w którym dowiadujemy się wielu rzeczy. Między innymi tego, że Uniwersytet Miskatonic zorganizował specjalną wyprawę badawczą na Antarktydę w niezbadanych regionach i nietkniętych przez ludzi. Odkrycie naukowców budzi strach, zdziwienie i fascynację. Jest to fenomenalny tekst, który powstał z dziecięcych zainteresowań Lovecrafta, który od najmłodszych lat był zainteresowany podróżowaniem na zaśnieżony kontynent. Doskonały zapis wyprawy jest pełen szczegółów geograficznych, a także ujawnia nieznane wcześniej fragmenty z mitologii Cthulhu. Fenomenalne osiągnięcie.

PDF - CZYTAJ ONLINE

W górach szaleństwa – H.P. Lovecraft

ładowanie ebooka...

W górach szaleństwa – H.P. Lovecraft


darmowe ebooki i audiobooki ddownload pobierz

Strona 1 >>0% przeczytania

Udostępniono0

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Dziwna pogoda – Joe Hill
Diuna. Książę Kaladanu
Gaz do dechy – Joe Hill
Harry Potter i Komnata Tajemnic
Harry Potter i Przeklęte Dziecko
Harry Potter i Czara Ognia
Wieczna wolność
Harry Potter i Zakon Feniksa
Żelazny wilk – S. Pettersen
Klątwa Kreatorów Prawo milenium Tom 4 – Trudi Canavan
Harry Potter i Więzień Azkabanu
Dawca – Lois Lowry

Dodaj opinię

Imię/Nick *
Wyświetlana nazwa
Email *
Twój adres email nie zostanie opoblikowany
Strona